Pracownicy o Axxiome

Łukasz (Solution Architect)

W trakcie studiów i zaraz po ich ukończeniu zajmowałem się różnymi rzeczami, w większości przypadków była to praca na umowę zlecenie (najczęściej w zakresie projektowania i programowania układów scalonych). Ciągle jednak brakowało mi tego „czegoś” co powoduje, że człowiek wykonuje swój zawód chętnie i praca przynosi mu satysfakcję.

Do branży konsultingowej trafiłem trochę przez przypadek, chciałem spróbować czegoś nowego – i tak już zostało do tej pory. Konsultantem jestem od 11 lat, z czego 8-my rok pracuję w firmie Axxiome. Od razu trafiłem do dużego projektu, prowadzonego na zlecenie niemieckiej firmy ubezpieczeniowej AOK. Początkowo zajmowałem się w nim zagadnieniami związanymi z przydzielaniem osobom ubezpieczonym tzw. numeru ubezpieczenia (odpowiednik naszego numeru PESEL), nieco później trafiłem do teamu opracowującego narzędzia do migracji danych podczas wdrażania nowego systemu. Niedługo potem zostałem kierownikiem tego podprojektu i właśnie z tematem migracji danych jestem najmocniej związany do dziś. Poza rozwojem w ramach struktur projektowych otrzymałem możliwość bezpośredniego wywierania wpływu na sposób zarządzania firmą. Od 2 lat zarządzam własnym zespołem i jako manager biorę udział w inicjatywach, które mają realny wpływ na kulturę firmy.

Najbardziej w Axxiome podoba się mi się to, że nie jest wielką korporacją, w której rządzą wszelkiego rodzaju formalizmy, a szefa widzi sie tylko na zdjęciach. Tutaj panuje zdecydowanie bardziej przyjazna atmosfera, w której dobrze się czuję. Poza tym praca w Axxiome oznacza dla mnie możliwość uczestnictwa w wielu prestiżowych projektach na całym świecie i – co za tym idzie – zdobycia dużego doświadczenia zawodowego.

Paweł (Solution Architect)

Z wykształcenia jestem matematykiem. Jeszcze w trakcie studiów zajmowałem się zawodowo programowaniem w języku Java. Z chwilą uzyskania dyplomu rozpocząłem – za namową znajomego – pracę w firmie konsultingowej.

Początek mojej „dorosłej” kariery zawodowej to niespełna roczna przygoda z firmą zajmującą się portalami internetowymi.
Od 17 lat pracuję dla firm konsultingowych, specjalizujących się we wdrożeniach SAP. Zaczynałem od stanowiska Junior Consultant, osiągając obecnie stanowisko Solution Architect. W prowadzonych przez nas projektach jestem odpowiedzialny za duże podprojekty, tworzenie specyfikacji technicznych, kieruję kilkuosobowymi zespołami programistów.

W Axxiome Polska (dawniej FS Technology) pracuję od samego początku istnienia tej firmy – początkowo zajmowałem stanowisko Konsultanta, po dwóch latach awansowałem na pozycję seniorską. Aktualnie piastuję stanowisko Architekta oraz jestem managerem odpowiedzialnym za dużą grupę pracowników składającą się z kilku zespołów. Staram się jak najlepiej dzielić się moją wiedzą i doświadczeniem z szefami podległych mi zespołów.

Praca w Axxiome daje mi satysfakcję na wielu polach. Mowa tu nie tylko o sferze finansowej, równie ważna (jeżeli nie ważniejsza) jest dla mnie przyjemność, jaką daje mi wykonywanie mojej pracy. Ogromny wpływ mają na to ludzie, z którymi dane jest mi współpracować od lat w naszych wspólnych projektach.

Alicja (Junior SAP ABAP Developer)

W trakcie studiów pracowałam w firmie zajmującej się IT, aczkolwiek głównie supportem i administracją systemów. Brakowało mi wtedy rozwoju, ponieważ praca stawała się z dnia na dzień coraz bardziej monotonna. Pewnego dnia spotkałam koleżankę, która pracowała w SAPie, już od jakiegoś czasu i zainspirowała mnie do zmiany scieżki kariery.Później znalazłam ofertę praktyk w Axxiome na stronie biura karier, sprawdziłam na wszelki wypadek opinie w internecie i aplikowałam 🙂

Podczas praktyk podobała mi się przede wszystkim różnorodność zadań. Oprócz zadań, które wymagały konkretnego wyniku i odpowiedzi, mieliśmy również takie, których implementacja zależała od nas. Było to ciekawym wyzwaniem zarówno implementacyjnym jak i koncepcyjnym. W praktykach podobały mi się także szkolenia, podczas których poznawaliśmy osoby z zespołu, z którymi obecnie pracujemy.  Dało to łatwiejszy start już na pozycji juniora, kiedy wiedziałam do kogo mogę zgłosić się z konkretnym problemem.

Zdecydowałam się kontynuować pracę w Axxiome ze względu na to, że czuje się tu swobodnie 🙂 Nigdy nie miałam problemu, żeby kogoś o coś zapytać, w trakcie realizacji zadań lub po prostu kiedy zjemy obiad. Aktualnie pracując na pozycji juniora mam szanse współpracować z osobami które mają około 10 lat doświadczenia lub troszkę mniej i od których każdego dnia uczę się coraz więcej.  Wiem, że w trudnych sytuacjach zawsze możemy się dogadać i wspólnie znaleźć dobre rozwiązanie.

Piotr (Product Engineer)

Przez prawie dwa lata pracowałem we Wrocławiu jako programista, w innej firmie. Około pół roku mieszkałem na miejscu, ale resztę z tego czasu dojeżdżałem z Opola, co niestety w końcu okazało się zbyt męczące i musiałem wybrać między Opolem a Wrocławiem. Wbrew temu co mogłoby się wszystkim wydawać wybrałem Opole. Szczęśliwie dla mnie (i napewno dla Axxiome….) Axxiome przygotowywało sie do otwarcia biura w Opolu. Miał to być oddział zajmujący się nowymi technologiami i współpracujący z innymi oddziałami firmy na całym świecie, co od razu przykuło moja uwagę i zainspirowało mnie do aplikowania na stanowisko programisty Java. Po kilku miłych rozmowach telefonicznych i odwiedzinach w biurze we Wrocławiu doszliśmy do porozumienia i zostałem jednym z pierwszych pracowników wkrótce otwaranego biura w Opolu.

Właśnie mija okolo 1.5 roku od otwarcia biura i ciężko nie zauważyć jak wiele w przeciągu tego czasu sie zmieniło. Zespół w Opolu powiększył sie dwukrotnie i powiększamy powierzchnie biurową, żeby pomieścić przyszłych kolegów i koleżanki. Razem z moim zespołem, przy współpracy ze specjalistami z każdego zakątka świata tworzymy pierwszy produkt dla firmy w technologii Java. Korzystamy z nowych technologii, pracujemy w luźnej atmosferze i nierzadko przy wsparciu firmy organizujemy spotkania integracyjne :).

Największe z zalet firmy, w moim odczuciu, to bardzo indywidualne podejście do każdego z pracowników (bardzo ludzkie podejście). Nastawienie na rozwój oraz pozyskiwanie ciekawych technologicznie projektów niezależnie od tego, gdzie klient się znajduje. Firma otwiera przed każdym z pracowników wiele ścieżek rozwoju i chętnie pomaga w osiąganiu kolejnych zawodowych sukcesów.

Beata (Junior SAP ABAP Developer)

W momencie rozpoczęcia praktyk w firmie zrozumiałam, że przyjazna atmosfera, jaką dało się odczuć na warsztatach, jest w firmie codziennością. W momentach, kiedy brakowało mi zrozumienia, obok mnie byli starsi koledzy, którzy dzielili się swoją wiedzą, udzielali potrzebnych wskazówek.